Resume

V oboru osvětlení působím jako designér pět let, během nichž jsem se intenzivně podílel na světelných řešeních pro české i zahraniční koncové klienty v rámci ~ 100 projektů ročně. Ať už ve formě autorského designu či technického řešení pro architekta nebo designéra.

Při vývoji produktů jsem schopen propojit estetické i technické hledisko tak, aby celek/výsledek vždy fungoval komplexně.

I proto nesmírně doceňuji a aktivně vyhledávám neotřelý design výrobků, vysokou kvalitu, nápaditost a nové technologie.

Za dobu svého působení v oboru jsem vybudoval portfolium pečlivě selektovaných dodavatelů, které díky pravidelné účasti na světových veletrzích, jako je Salone del Mobile, EXPO, Light + Building, Maison & Objet, stále rozšiřuji a aktualizuji. Svým klientům, ale i tuzemskému trhu se svítidly jsem se rozhodl nabídnout mimo exkluzivní sítě dodavatelů a ojedinělých produktů také konzultace správného užití osvětlení.

Pracovní zkušenosti

Duben 2020 – Současnost

Světelný designér

Light Studio

Vlastní studio zaměřené na individuální klientská řešení chytrých domácností. Technická konzultace při vývoji světelných produktů. Odborná podpora architektů a rozšíření povědomí o světelném designu na českém trhu.

Srpen 2016 – Březen 2020

Světelný designér

Lasvit

Světelná řešení pro prestižního českého výrobce skleněných instalací, vývoj originálních produktů. Školení v oblasti osvětlování. Obchodní rozvoj, akvizice nových dodavatelů.

Květen 2015 – Červenec 2016

Světelný konzultant

Lumidée

Oficiální zastoupení italského designového výrobce svítidel Viabizzuno pro český trh. Spolupráce s architekty a designéry na autorských projektech

Vzdělání

2010–2016

architektura a urbanismus

fakulta architektury, ČVUT

Studijní obor: architektura a urbanismus, ateliérová činnost; Ateliér Císler, Ateliér Šrámková, Ateliér Rodčenkov

2007–2008

High school abroad

ingraham, seattle (USA)

Zahraniční střední škola v rámci programu Study Abroad, členství ve školním klubu podnikatelů, členství v klubu zahraničních studentů

Světelný design

Světelná řešení

Tvorba svítidel

Výpočty osvětlení

Detail

Smart home

Elektroinstalace

Automatizace

ovládání

Reference

Pavel Sedlák

Pavel Sedlák

R&D / Lasvit

Je to skvělý a pracovitý člověk. Jsem tak hrdý na to, že ho mám jako svého pomocníka. Moc mi pomohl.

Jan řežáb

Jan řežáb

Time is LTD

Filipe, uděláme takovou referenci, že budete mít milion zákazníků. Říkal jsem architektovi, že vás mají používat na projektech, že neumí světla 😃